Home / Nuotekų valymas / Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai
nuotekų-valymas-3

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai

Kaip žinia, nuotekų valymas negali būti atliekamas be tam tikrų įrenginių. Nors įrenginių, kuriais gali būti atliekamas nuotekų valymas yra daug ir įvairių, reikia pabrėžti, jog pastaruoju metu labai išpopuliarėjo buitiniai valymo įrenginiai. Būtent jais ir pasidomėsime plačiau.

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai

Bene svarbiausias dalykas, kurį yra būtina pasakyti apie buitinius valymo įrenginius, yra tas, jog šio tipo įrenginiai paprastai montuojami tose vietovėse, kuriose nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos centrų. Į buitinį nuotekų valymo įrenginį gali patekti nuotekos iš virtuvės, vonios, tualeto patalpų. Į buitinių valymo įrenginius negali patekti nuotekos, kurių sudėtyje yra cheminių medžiagų. Medžiagos, kurių sudėtyje yra cheminių komponentų gali pakenkti buitiniams įrenginiams.

 

Jie išvalo vandenį, kuris gali būti infiltruojamas į gruntą, nuvedamas į pakelėse esančius griovius, išleidžiamas į atvirus vandens telkinius arba naudojamas antrinei panaudai.
Išsiaiškinus, kuo gali būti naudingi šie įrengimai, būtina pasidomėti ir jų veikimo principu. Pasirodo, jog buitiniai nuotekų valymo įrengimai yra sudaryti iš dviejų cilindrinių talpyklų, turinčių kūginius dugnus.

Nuotekų valymo įrenginių montavimas

Kalbant apie buitinius nuotekų valymo įrengimus būtina paminėti privalumus. Taigi, kokiais privalumais gali pasigirti šie įrengimai? Bene vienas pats svarbiausių privalumų yra tas, jog šių įrenginių dėka yra pašalinami net 98 procentai nešvarumų. Tačiau tai tikrai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos turi šie įrengimai, jų sąrašas kur kas ilgesnis: išvalytas vanduo tampa skaidriu ir bekvapiu, įrengimas dirba tyliai, sunaudojamas minimalus kiekis elektros energijos, nereikia naudoti papildomos filtracinės įrangos. Vidinėje šio įrenginio dalyje yra aeracinė zona, o išorinėje – antrinis nusodintuvas.